Każda kobieta chce czuć się piękna i atrakcyjna niezależnie od wieku, jaki wskazuje jej metryczka. Promienna cera, gładka skóra i lśniące włosy to nasza wizytówka. Kondycja, w jakiej się znajdują zdradza wszystko: od preferowanego stylu życia po prawdziwy wiek. Dlatego tak ważne jest, by zdrowo się odżywiać, nawadniać organizm, a także poddawać się odpowiedniej pielęgnacji. Domowe środki wspomogą odżywcze koktajle wprowadzane w głąb skóry za pomocą mezoterapii. To ona pomoże ci zachować naturalne piękno i atrakcyjność na dłużej! Mezoterapia.
Czym jest mezoterapia?
Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że rozróżniamy dwa rodzaje mezoterapii, które różnią się między sobą sposobem oraz głębokością dostarczania substancji aktywnych.
Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną i całkowicie bezpieczną metodą polegającą na zaaplikowaniu pod skórę niewielkich dawek środków leczniczych dostosowanych do rodzaju i skali problemu, a także do indywidualnych predyspozycji pacjentki.
Mezoterapia jest zabiegiem niezwykle istotnym w profilaktyce leczenia objawów starzenia się skóry: spłyca głębokie zmarszczki, poprawia jędrność i jej napięcie. Ponadto ma zbawienny wpływ na skórę pokrytą cellulitem i rozstępami. Jest też nieoceniona w walce z łysieniem.
Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna jak sama nazwa wskazuje to zabieg wykorzystujący technikę mikronakłuć skóry. W ich wyniku powstają mikrokanaliki, czyli potocznie mówiąc ścieżki przez które wnikają składniki serum. System DermaFrac pozwala na dostarczenie substancji leczniczych tuż pod granicę skórno-naskórkową oraz tuż nad naczyniami włosowatymi i zakończeniami nerwów. Bez problemu substancje aktywne przechodzą więc przez naskórek do warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Dzięki temu zabieg jest jeszcze bardziej efektywny, a jego rezultaty można porównywać do tych osiąganych za pomocą inwazyjnego działania lasera.
Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu?
- sucha i zmęczona skóra,
- przebarwienia skóry,
- skóra zniszczona przez słońce,
- skóra odporna na działanie produktów pielęgnacyjnych,
- zmarszczki mimiczne,
- skóra starzejąca się, cienka i wiotka,
- skóra naczyniowa,
- skóra trądzikowa,
- profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
- zwiotczała i odwodniona skóra,
- cellulit,
- rozstępy,
- blizny i bruzdy,
- wypadanie włosów
Jak wygląda zabieg mezoterapii?
Mezoterapia igłowa przeprowadzana jest za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Substancje aktywne są więc podawane bezpośrednio do miejsc, które ich potrzebują. Poza odżywczymi koktajlami, które mają silne działanie rewitalizujące istotny jest również sposób ich podania. Dzięki iniekcji wywołujemy konieczność gojenia się skóry oraz jej samoregeneracji po licznych nakłuciach. W ten sposób otrzymujemy naprawdę imponujące efekty!
Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna przeprowadzana jest natomiast przy pomocy specjalnej głowicy wyłożonej setkami mikroigieł. Zasysa ona skórę dzięki podciśnieniu nakłuwając ją i tworząc mikrokanaliki. To przez nie do skóry właściwej dostarczane są substancje aktywne.
Warto wiedzieć, że przed każdym zabiegiem skóra jest poddawana dokładnemu oczyszczeniu. Bezpośrednio po nim stosuje się natomiast kremy i maski kojące, by złagodzić punktowe zaczerwienienia, jakie mogą się pojawić na skórze.
Jak długo trwa zabieg mezoterapii?
Czas trwania zabiegu zależy przede wszystkim od obszaru, na jakim jest wykonywany. Dla przykładu mezoterapia skóry twarzy i szyi zajmuje kilkadziesiąt minut.
Czy mezoterapia boli?
Pojęcie bólu jest kwestią szalenie indywidualną. Każdy z nas ma bowiem swój próg, który ciężko jest zmierzyć i z czymkolwiek porównać. Odczucia, jakie mogą towarzyszyć mezoterapii to przede wszystkim dyskomfort związany z ukłuciami igieł. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku mezoterapii mikroigłowej możemy dostosowywać głębokość nakłuć i tym samym obniżyć ewentualne nieprzyjemne doznania. Zawsze możliwe jest również zastosowanie maści znieczulającej.
Potęga odżywczych koktajli
Istotą mezoterapii jest podawanie koktajli leczniczych bezpośrednio do miejsca, które ich potrzebują. Zabieg ma więc ogromną przewagę nad tradycyjną pielęgnacją domową. Przede wszystkim dlatego, że działa na poziomie skóry właściwej, a więc znacznie głębiej niż zwykłe kosmetyki.
Odżywcze koktajle mają potężną moc! Produkty RevitaCare zawierają bowiem witaminy, aminokwasy oraz niestabilizowany kwas hialuronowy wchłaniający się w ciągu kilku dni. Wszystkie te substancje są wstrzykiwane w celu nawodnienia skóry, stymulacji fibroblastów, redukcji zmarszczek oraz mezoliftingu ciała. Efektem działania mezoterapii jest piękna, zdrowa i młoda skóra. Brzmi wspaniale, prawda? 🙂 Aby jednak osiągnąć upragnione rezultaty należy pamiętać o konieczności wykonania serii 4-5 zabiegów.
Nawilżona, promienna i jędrna skóra
Na stan i wygląd naszej skóry ma wpływ wiele czynników. Intensywny tryb życia, stres, promienie UV, a także palenie papierosów to tylko niektóre z przyczyn starzenia się skóry. Aby odzyskać jej naturalny blask i witalność wystarczy poddać się zabiegowi mezoterapii połączonej z koktajlem leczniczym R-fine. Jest to produkt, w którym główną rolę odgrywa kwas hialuronowy. To on głęboko nawilża wewnętrzne warstwy skóry i spowalnia proces jej starzenia się. Efektem kuracji jest jedwabiście gładka, nawilżona i idealnie napięta skóra.
Skóra po zabiegu z użyciem R-fine jest bardzo wrażliwa. Może pojawić się na niej rumień, który ustąpi maksymalnie po trzech dniach. W tym czasie należy unikać promieni słonecznych, korzystania z sauny czy solarium. Do 12 godzin po wykonanym zabiegu zabronione jest stosowanie kosmetyków kolorowych i nakładania makijażu.
Aby cieszyć się znakomitymi rezultatami należy poddać się serii 2-3 zabiegów w odstępach od 2-4 tygodniowych. Zabiegi podtrzymujące efekt należy wykonywać co 6 miesięcy.
Gęste i lśniące włosy
Gęste i lśniące włosy są obiektem pożądania nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Zadbane kosmyki świadczą bowiem o naszym zdrowiu, atrakcyjności i wieku. Nie wszyscy możemy się jednak cieszyć pięknymi włosami. Na szczęście dzięki połączeniu odpowiednich zabiegów możemy zahamować proces ich wypadania oraz pobudzić wzrost nowych kosmyków. Jesteś ciekawa w jaki sposób?
Krok pierwszy to karboksyterapia SKYCARBO. Dwutlenek węgla stymuluje mikrokrążenie, dotlania tkanki i wspomaga odnowę komórkową. Wywołuje tzw. efekt Bohra, który sprawia, że włosowate naczynia krwionośne rozszerzają się i tym samym następuje zwiększony przepływ krwi, tlenu oraz składników odżywczych do obszaru, jaki jest poddawany zabiegowi.
Urządzenie SKYCARBO jest całkowicie bezpieczne. Wykorzystuje bowiem najnowszą technologię STATE-OF-THE-ART. Podgrzany CO2 w czasie iniekcji gwarantuje całkowitą bezbolesność zabiegu.
Świetnym rozwiązaniem będzie również mezoterapia igłowa HAIRCARE z unikalnym kompleksem RHB. Koktajl zawiera biotynę i cysteinę, czyli naturalne źródła biodostępnej i bioaktywnej siarki odpowiedzialnej za aktywność mieszków włosowatych, budowę włosa, a także prawidłowe funkcje owłosionej skóry głowy.
Efekty tego zabiegu są naprawdę imponujące! Przede wszystkim zostaje zahamowany proces nadmiernego wypadania włosów. Skóra głowy zostaje również pobudzona do wzrostu nowych kosmyków. Przywrócona zostaje jej naturalna równowaga biologiczna.
Trzeci etap to osocze bogatopłytkowe. Jest ono pozyskiwane przy użyciu zestawów i wirówki PROTEAL poprzez uwalniane czynniki wzrostu i stymulację komórek macierzystych. To wszystko gwarantuje intensywną stymulację mieszków włosowych i prawidłowy przebieg procesów biologicznych na każdym etapie życia i wzrostu włosa.
Smukła sylwetka bez cellulitu
W pewnym wieku problem ten dotyka nas wszystkie. Z czasem niezawodny metabolizm zaczyna bowiem słabnąć, a siedzący tryb życia daje się we znaki poprzez nieestetycznie pomarszczoną skórę na udach. Na szczęście proces ten da się odwrócić poprzez połączenie dwóch, niezwykle skutecznych zabiegów: karboksyterapii i mezoterapii.
Karboksyterapia SKYCARBO stymuluje mikrokrążenie, dotlenia tkanki i wspomaga odnowę komórkową. Zwiększa także przepływ krwi, tlenu i substancji odżywczych dla konkretnego obszaru skóry. Świetnym dopełnieniem tego zabiegu będzie mezoterapia CELLUCARE.
Aktywny koktajl CELLUCARE z kofeiną ma działanie silnie stymulujące, lipolityczne i drenujące. Wspiera on naturalny proces rozkładu i eliminacji podskórnej tkanki tłuszczowej. Sprzyja również wygładzeniu i napięciu skóry, a także modelowaniu sylwetki.
Kolejnym krokiem w walce o smukłą sylwetkę i gładką skórę jest mezoterapia STRETCHARE. To preparat, który świetnie sprawdza się w terapii skóry pozbawionej jędrności, wiotkiej, a także z rozstępami. Nie tylko ujędrnia i napina, ale także zagęszcza skórę. Sprzyja redukcji wiotkości skóry związanej z chronogenicznymi procesami starzenia, a także w następstwie znacznej utraty masy ciała – na przykład po odchudzaniu lub po ciąży. To chyba wystarczające argumenty, by poddać się terapii? 🙂
Gładka skóra bez widocznych zmarszczek
Z biegiem lat pojawiają się u każdego przypominając o upływającym czasie. Zmarszczki mimiczne, palacza lub kurze łapki. Wielu kobietom spędzają sen z powiek. Nic dziwnego, nie są estetyczne, a w dodatku zdradzają nasz wiek. Aby zahamować proces starzenia się skóry warto zastosować terapię anti-aging składającą się z trzech kroków. Pierwszym z nich jest dobrze wam znana karboksyterapia SKYCARBO. Drugim- mezoterapia S-LINE.
CytoCare S-Line SKIN BOOSTER to bardzo silna antyoksydacyjna i nawilżająca formuła dająca skórze natychmiastowe efekty: rozświetlenia, wygładzenia oraz redukcji zmarszczek. A wszystko to dzięki specjalnej formule opartej na kwasie hialuronowym. To on powoduje, że skóra wiąże wodę i jest bardziej odporna na powstawanie wgłębień. Jeśli więc chcesz cieszyć się młodym wyglądem dłużej koniecznie zdecyduj się na mezoterapię!
Profilaktyka, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
Mezoterapia igłowa to zabieg, który można stosować w każdym wieku jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji skóry. Działa odżywczo, nawilżająco i regenerująco. Opóźnia również proces starzenia się skóry poprawiając jej gęstość i napięcie.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża i okres laktacji,
- uczulenie na składniki zawarte w koktajlach,
- cukrzyca,
- opryszczka,
- bakteryjne i grzybicze infekcje skóry,
- stany zapalne skóry,
- nowotwór,
- łuszczyca,
- brodawki, znamiona, zranienia w danym obszarze skóry,
- zabiegi chirurgiczne w danym obszarze wykonane w ostatnich 3 miesiącach