fbpx
Ładowanie…
Home Depilacja laserowa dla mężczyzn

Nie tylko dla kobiet!

Depilacja laserowa męskim okiem

Laserowe usuwanie włosów z twarzy oraz ciała to coraz popularniejsza metoda depilacji, na którą decydują się już nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Panowie doceniają przede wszystkim skuteczność lasera Light Sheer oraz trwałe efekty, jakie przynosi. Wystarczy już kilka wizyt w salonie kosmetycznym, by raz na zawsze pożegnać się z nadmiernym owłosieniem, kompleksami czy nadpotliwością.

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg?

 Depilacja laserowa opiera się na działaniu wiązki światła lasera. To właśnie ono niszczy komórki odżywcze włosa znajdujące się w mieszku włosowym i w ten sposób hamuje jego ponowne odrastanie. Promieniowanie lasera jest pochłaniane przez melaninę mieszków włosowych i skóry – wiązka niszczy ten barwnik powodując zanik mieszków i utratę włosów. To właśnie dlatego tak istotny jest kontrast – im większy między kolorem włosów a skórą, tym zabieg jest skuteczniejszy, gdyż większa ilość mieszków włosowych ulega zniszczeniu.


Vectus™, to urządzenie, które powstało m.in. z myślą o skróceniu czasu zabiegu depilacji, dając niezawodne rezultaty. Laser posługuje się technologią do dziś chronioną patentem, która polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry, zwiększając intensywność zabiegu. Badania kliniczne dowodzą, najwyższą skuteczność lasera diodowego Palomar Vectus™ w stosunku do innych metod dostępnych na rynku.

Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg?

Na początek poprosimy cię, byś wypełnił krótką ankietę na temat twojego stanu zdrowia, by wykluczyć wszelkie możliwe przeciwskazania do zabiegu. Następnie opowiemy trochę o laserze Light Sheer i pouczymy cię jak pielęgnować skórę po depilacji by ładnie się goiła. Później przyjdzie czas na zabieg. Kosmetolog narysuje białą kredką kilka kwadratów na twojej skórze. Tak wydzielone obszary pomogą zachować dokładność i nie pominąć żadnego włoska. Po zabiegu posmarujemy twoją skórę specjalnym kremem kojącym, na który- gdy tylko się wchłonie możesz założyć własne ubranie i udać się do domu.

Vectus™, to urządzenie, które powstało m.in. z myślą o skróceniu czasu zabiegu depilacji, dając niezawodne rezultaty. Laser posługuje się technologią do dziś chronioną patentem, która polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry, zwiększając intensywność zabiegu. Badania kliniczne dowodzą, najwyższą skuteczność lasera diodowego Palomar Vectus™ w stosunku do innych metod dostępnych na rynku.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Skuteczność depilacji laserowej jest szacowana na 90-99%. W praktyce oznacza to, że po wykonaniu serii zabiegów w profesjonalnym salonie otrzymamy efekt gładkiej skóry przez wiele, wiele lat. Warto jednak wiedzieć, że efektywność depilacji laserem Light Sheer zależy od wielu czynników. Każdy organizm jest inny i każdy ma inny, indywidualny cykl wzrostu włosa. Niekiedy zmiany hormonalne jakich doświadczamy czy leki na porost włosów mogą sprawić, że włoski na ciele znów zaczną rosnąć. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie odrastają one w swojej pierwotnej formie, a w zaledwie 5-10%. Wtedy wystarczy wykonać 1 zabieg przypominający, by wszystko wróciło do normy.

Więcej o depilacji dla mężczyzn

Jakie strefy depilują najczęściej mężczyźni?

 • laserowe usuwanie zarostu na twarzy,
 • depilacja laserowa pach,
 • depilacja laserowa okolic sutków,
 • depilacja laserowa pleców,
 • depilacja laserowa ramion,
 • depilacja laserowa klatki piersiowej

Przez 2 kolejne tygodnie po laserowym usuwaniu włosów możesz mieć wrażenie, że włosy wciąż normalnie rosną. Tak naprawdę jednak przygotowują się one do procesu wypadania i powoli wysuwają się z mieszków włosowych. Po około 2-3 tygodniach rozpocznie się ten proces i potrwa on do ok. 4 tygodni po zabiegu. Gdy minie miesiąc występowanie włosków na danym obszarze skóry zmniejszy się o ok. 30-50%. Z pewnością zauważysz więc różnicę.

Aby efekt był satysfakcjonujący oraz trwały należy poddać się serii liczącej od 6 do 9 zabiegów depilacji laserowej wykonywanych w odstępach od 6-8 tygodniowych. Warto wiedzieć, że tylko podczas jednego zabiegu laser Light Sheer może usunąć do 40% włosków znajdujących się w fazie wzrostu. W praktyce oznacza to, że już po pierwszej wizycie w Le Pure poczujecie i zauważycie wyraźną różnicę na depilowanym obszarze!

 • 30 dni przed zabiegiem nie wolno opalać skóry, korzystać z solarium czy samoopalaczy,
 • nie wolno stosować środków fotouczulających takich, jak zioła, maści, kremy z retinolem,
 • nie wolno stosować witaminy A, isoretinolów, kwasów owocowych, witaminy C, dziurawca, nagietka i herbatek odchudzających,
 • na miesiąc przed planowanym zabiegiem nie wolno też depilować wybranego obszaru woskiem ani pęsetą,
 • 7 dni przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania peelingów i kremów złuszczających,
 • 1 dzień przed zabiegiem należy ogolić skórę golarką lub kremem do depilacji,
 • nie wolno używać jakichkolwiek środków kosmetycznych typu kremy czy balsamy,
 • skóra powinna być wolna od jakichkolwiek podrażnień, zadrapań czy wyprysków.

Bezpośrednio po wykonanym zabiegu skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Po skończonej depilacji kosmetolog nałoży na nią krem kojący. Po jego wchłonięciu możesz się ubrać i wrócić do codziennych czynności.

W kolejnych dniach należy smarować skórę odpowiednimi kremami: 3 razy dziennie kremem kojącym przeciw podrażnieniom i swędzeniu skóry Bioderma Cicabio Creme, a na noc 1 raz dziennie maścią przyspieszającą gojenie się zmian skórnych Alatan Plus.

W trakcie trwania serii depilacji laserowej należy unikać słońca, solarium i sauny. Nie należy też się depilować, jednak mechaniczne usuwanie włosów maszynką jest oczywiście dozwolone.

 • choroby nowotworowe,
 • przebarwienia skóry i bliznowce,
 • przyjmowanie leków światłouczulających, pochodnych witaminy A, antybiotyków, sterydów i hormonów,
 • choroby: epilepsja, bielactwo, łuszczyca, nadciśnienie, zmiany alergiczne, rozrusznik serca, choroby skóry, choroby autoimmunologiczne,
 • otwarte rany,
 • kolor włosów – siwe oraz rude nie kwalifikują się do zabiegu z uwagi na brak melaniny, która mogłaby pochłonąć światło lasera.

Depilacja laserowa cennik

Koszt depilacji laserowej zależy przede wszystkim od wielkości obszaru, jaki ma zostać poddany działaniu światła lasera.

 

Sprawdź aktualny cennikhttps://lepure.pl/nasze-uslugi/depilacja-laserowa/

oraz dostępne pakiety promocyjne: https://lepure.pl/kategoria/promocje-i-pakiety/

Depilacja laserowa męska, Kraków

Męska depilacja laserowa nie różni się od damskiej niczym poza obszarem, z jakiego są usuwane włoski. W Instytucie Medycyny Estetycznej Le Pure w Krakowie posiadamy ponad 15 lat doświadczenia w wykonywaniu zabiegów depilacji laserem Light Sheer, które jest poparte licznymi certyfikatami i dyplomami. Jesteśmy profesjonalistami, dla których priorytetem jest zadowolony klient, dlatego pierwsze spotkanie przed zabiegiem depilacji laserowej jest bezpłatne. Jeśli więc masz pytania lub wątpliwości koniecznie umów się na darmową konsultację!

Nie czekaj zapisz się już teraz na depilację laserem Light Sheer

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites

Specjalna oferta

Depilacja laserowa dla mężczyzn w Le Pure

Ceny już od 99,00 zł