Szczupła i umięśniona sylwetka jest obiektem pożądania większości z nas. Często jednak trudno osiągnąć wymarzone efekty z uwagi na nadmiar obowiązków i co za tym idzie braku czasu. Na szczęście na drodze do upragnionej figury mogą pomóc odpowiednie zabiegi w salonie kosmetycznym. Jednym z niekwestionowanych hitów w swojej dziedzinie jest lipoliza iniekcyjna. Dzisiaj opowiem wam na czym polega i kiedy warto po nią sięgnąć! 🙂
Lipoliza iniekcyjna – to nieinwazyjne modelowanie sylwetki poprzez aplikację pod skórę substancji powodującej rozpad komórek tłuszczowych. Są to fosfatydylocholina, deoksycholat oraz L-karnityna lub krzemionka organiczna. Komórki ulegają rozpuszczeniu i rozkładowi, by w efekcie zostać usunięte przez organizm. Warto wiedzieć, że lipoliza iniekcyjna jest najskuteczniejszą i jednocześnie nieoperacyjną metodą pozwalającą na wyszczuplenie sylwetki i pozbycie się nadmiaru tłuszczu. Zabieg jest doskonałą alternatywą dla liposukcji.
Jakie obszary ciała można modelować przy pomocy lipolizy iniekcyjnej?
Lipoliza iniekcyjna pomoże pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej zarówno na ciele, jak i na twarzy. Zabieg będzie idealny dla osób, które chcą wyszczuplić ramiona, plecy, kolana, a także brzuch, boczki i pośladki. Lipoliza pomoże także pożegnać się z podwójnym podbródkiem.
Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?
Wizytę rozpocznie wywiad dotyczący aktualnego zdrowia pacjenta oraz jego ewentualnych uczuleń. Następnie wybrany obszar ciała oraz jego okolice zostaną posmarowane środkiem znieczulającym. Później skóra jest dezynfekowana i rozpoczyna się wstrzykiwanie preparatu przy pomocy bardzo cienkiej igły. Zabieg trwa około 30 minut.
Czy lipoliza iniekcyjna boli?
Iniekcja jest przeprowadzana za pomocą cienkiej igły, dzięki czemu jest bardzo dobrze tolerowana przez pacjentów. W miejscu aplikacji substancji rozbijającej tłuszcz zaczerwienieniu może towarzyszyć natomiast uczucie pieczenia. Nie należy się go jednak obawiać, gdyż szybko ustępuje. Nieprzyjemne odczucia zdecydowanie ogranicza maść znieczulająca.
Ile zabiegów lipolizy iniekcyjnej trzeba wykonać, by były efekty?
Efekty lipolizy iniekcyjnej są widoczne już po pierwszym zabiegu, który często bywa też tym ostatnim. W niektórych przypadkach, gdy tkanki tłuszczowej jest więcej można powtórzyć lipolizę 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych.
Lipoliza iniekcyjna w Krakowie – efekty zabiegu i opinie pacjentów
Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który cieszy się ogromnym powodzeniem wśród osób, które chcą efektywnie schudnąć. Poprawia mikrokrążenie, przyspiesza metabolizm komórek skóry zapewniając jej lepsze odżywienie, stymuluje skórę do regeneracji i przede wszystkim pomaga stracić kilka centymetrów w obwodzie w miejscu, w którym wykonywana jest iniekcja.
Warto jednak wiedzieć, że zabieg jest przeznaczony przede wszystkim dla osób z lekką nadwagą lub z normalną wagą. Lipoliza iniekcyjna pomaga pozbyć się oponki, fałdów na plecach czy tłuszczu na ramionach. Zabieg skutecznie odtłuści też uda, kolana i podbródek.
Lipoliza iniekcyjna, efekty uboczne
Po zabiegu na skórze może pojawić się obrzęk oraz swędzące zaczerwienienie. Możliwe, że zaobserwujesz również drobne krwiaki. Nie powinnaś się jednak niepokoić. To typowe objawy towarzyszące rozpadowi komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu możesz jednak całkowicie wrócić do codziennych aktywności, gdyż nie wymaga on okresu rekonwalescencji.
Lipoliza iniekcyjna czy liposukcja?
Efekty lipolizy iniekcyjnej są często porównywane do tych, jakie można uzyskać za pomocą liposukcji. Różnica między tymi zabiegami jest jednak ogromna. Lipoliza jest nieinwazyjna, natomiast liposukcja to po prostu operacja podczas której lekarz nacina skórę, wprowadza igłę ssącą do tkanki tłuszczowej i odsysa nadmiar tłuszczu Liposukcja wymaga więc okresu rekonwalescencji i nierzadko prowadzi do powikłań (np. zniekształceń na powierzchni skóry).
Lipoliza iniekcyjna jest nieinwazyjna, rozpuszcza tkankę tłuszczową wewnątrz organizmu, a on sam ją później usuwa. Zabieg jest więc zdecydowanie bardziej bezpieczny, a nie mniej skuteczny.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża i okres karmienia piersią,
- otyłość,
- aktywne infekcje skórne,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- choroby wątroby oraz nerek,
- padaczka,
- alergia na preparat.