Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi aktywowany specjalnym systemem Cutaneous. Uzyskiwany jest z krwi samego pacjenta, a więc nie występuje żadne ryzyko jego nietolerancji lub alergii. Terapia jest w stu procentach bezpieczna i co najważniejsze: skuteczna! Organizm człowieka oraz jego krew ma bowiem silne zdolności regeneracyjne oraz autonaprawcze.
Wpływ osocza bogatopłytkowego na skórę
Jak dotąd osocze bogatopłytkowe wykorzystywane było między innymi w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii i stomatologii. Od 2004 roku szerzej wykorzystuje je jednak także medycyna estetyczna. Okazuje się bowiem, że osocze bogatopłytkowe dzięki odpowiedniej zawartości czynników wzrostu oraz komórek macierzystych rewitalizuje i regeneruje skórę, uruchamia proces stymulacji fibroblastów, które zaczynają produkować nowy kolagen, by w efekcie doszło do wygładzenia zmarszczek i fałdów skóry.
Odmłodzenie i regeneracja skóry twarzy, szyi, powiek, dekoltu, dłoni i ciała
Z biegiem lat skóra zaczyna się zmieniać. Robi się coraz cieńsza, traci swoją naturalną gęstość, elastyczność i jędrność. Pokrywają ją również zmarszczki i przebarwienia, a ona sama jest coraz bardziej podatna na przesuszenie.
Osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane pod skórę pobudza ją do działania i sprawia, że odzyskuje naturalną witalność i blask. Fibroblasty zaczynają wytwarzać nowy kolagen wypełniający zmarszczki, tworzą się nowe naczynia krwionośne oraz nowe komórki macierzyste.
Po zabiegu Cutaneous widocznie poprawia się mikrokrążenie, a wraz z nim poziom dotlenienia oraz odżywienia skóry. Wyrównuje się jej koloryt, staje się zregenerowana i odzyskuje piękny, młody wygląd. Widocznie spłycają się zmarszczki, poprawia kontur twarzy, a sama skóra staje się jędrna i wygładzona.
Gładka skóra bez blizn i rozstępów
Zarówno blizny potrądzikowe, jak i rozstępy są powodem kompleksów wielu osób. Na szczęście dzięki terapii osoczem bogatopłytkowym Cutaneous można znacznie zmniejszyć ich widoczność i co za tym idzie odzyskać wiarę w siebie.
Najlepsze efekty osiągniemy wówczas, gdy zmiany na skórze są jeszcze świeże. Osocze bogatopłytkowe przyspiesza procesy regeneracji i gojenia się skóry. W miejscu poddanym zabiegowi zaczynają się tworzyć nowe tkanki o prawidłowym kolorycie i gęstość. Blizny i rozstępy zmieniają swoją strukturę, stają się płytsze i gładsze. Skóra staje się elastyczna, a blizny niewidoczne.
Zdrowe i gęste włosy
Wiele osób boryka się z problemem wypadania włosów i przedwczesnym łysieniem. Źródłem tego problemu jest skóra głowy. Warto więc wspomóc ją poprzez bezpieczne i sprawdzone działanie osocza bogatopłytkowego.
Zawiera ono czynniki wzrostu, które aktywują mieszki włosowe sprawiając, że kosmyki zaczynają rosnąć. Najważniejsze jest jednak to, że włosy przestają wypadać, stają się wyraźnie mocniejsze i gęstsze.
Jak wygląda zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?
Zabieg Cutaneous polega na przygotowaniu osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta. Lekarz pobiera jej niewielką ilość do specjalnych probówek, a następnie wkłada do specjalnej wirówki, by tam osocze oddzieliło się od erytrocytów. W trakcie tego procesu płytki krwi gromadzą się w jednej z warstw osocza. Lekarz pobiera osocze bogatopłytkowe za pomocą specjalnej probówki Cutaneous. Ostatnia faza przygotowania to dodanie specjalnego odczynnika, który aktywuje płytki krtwi do produkcji czynników wzrostu. W ten sposób uzyskuje się pełnowartościowe osocze bogatopłytkowe.
Kolejny etap zabiegu polega na podaniu otrzymanego osocza pacjentowi – poprzez wstrzyknięcie jej pod skórę lub aplikację na obszar objęty problemem.
Warto wiedzieć, że osocze bogatopłytkowe obfituje w czynniki wzrostu, a więc silnie pobudza komórki macierzyste do regeneracji. Osocze wstrzyknięte bezpośrednio do odpowiednich warstw skóry przyspiesza ten proces dodatkowo pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.
Ile zabiegów należy wykonać, by otrzymać satysfakcjonujące rezultaty?
Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego Cutaneous dają naprawdę fantastyczne rezultaty. Aby jednak je osiągnąć należy się poddać serii składającej się z 2-6 zabiegów w odstępach dopasowanych indywidualnie do potrzeb pacjenta.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby autoimmunologiczne,
- nowotwory,
- choroby krwi,
- aktywne infekcje skóry,
- zaburzenia krzepnięcia krwi
Zobacz aktualny cennik