Depilacja laserowa jest obecnie najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia z ciała. Jej skuteczność oceniana jest bardzo wysoko, bo aż na 90-99%. Z pewnością jesteście jednak ciekawe czy uzyskane rezultaty są trwałe i jak długo się utrzymują. Dzisiaj opowiem Wam wszystko na temat efektów depilacji laserowej, jakich możemy się spodziewać bezpośrednio po pierwszym zabiegu, ale też po kilku latach od ostatniej wizyty w salonie kosmetycznym.
Depilacja laserowa
Depilacja laserowa to nieinwazyjny zabieg, który opiera się na działaniu światła lasera. To ono niszczy komórki odżywcze włosa znajdujące się w mieszku włosowym i tym samym hamuje proces jego ponownego odrastania. Musisz jednak wiedzieć, że podczas jednego zabiegu depilacji laserowej usuwane są tylko komórki znajdujące się w fazie wzrostu, a nie wszystkie włosy rosną w tym samym czasie. Dlatego właśnie konieczne jest poddanie się serii od 6-9 zabiegów wykonywanych w odstępach około 6-8 tygodniowych. Dokładna liczba zabiegów jest dobierana indywidualnie do każdego przypadku i predyspozycji pacjenta. Warto więc wcześniej umówić się na bezpłatną konsultację w Instytucie Medycyny Estetycznej Le Pure w Krakowie. Na podstawie wywiadu lekarskiego oraz oceny jakości włosa ustalany jest cały plan terapii.
Efekty po pierwszym zabiegu depilacji laserowej
Przez pierwsze 2 tygodnie od daty pierwszego zabiegu depilacji laserowej możesz mieć wrażenie, że włosy nadal normalnie rosną. Tak naprawdę jednak przygotowują się one do procesu wypadania poprzez powolne wysuwanie się w mieszków włosowych. Po ok 2-3 tygodniach rozpocznie się ich wypadanie, które trwa do 4 tygodni od zabiegu. Włosy będą wychodzić ze skóry nawet przy delikatnym pociągnięciu dłonią.
Po 4 tygodniach od pierwszego zabiegu depilacji laserowej występowanie włosków zmniejszy się o około 30-50%. Wiele pacjentek już wtedy odczuwa wyraźną poprawę jakości życia.
Czy laser usuwa włoski już na zawsze?
Tak jak już wspomniałam – skuteczność depilacji laserowej oceniana jest na 90-99%. Jej efektywność zależy jednak od wielu czynników.
Najbardziej widoczne rezultaty osiągane są w przypadku mocnych i ciemnych włosków. Dzieje się tak dlatego, że światło lasera wnika do wnętrza włosa właśnie poprzez jego barwnik. Im więcej melaniny, tym zabieg jest efektywniejszy. Warto wiedzieć również o tym, że z każdym kolejnym zabiegiem włosków będzie odrastało coraz mniej, byś w końcu mogła cieszyć się całkowicie gładką skórą. 🙂
Każdy organizm jest inny i trudno o jedną receptę na sukces. Za wzrost włosa odpowiada bowiem organizm każdego z nas. Niektóre osoby po serii zabiegów cieszą się gładką skórą przez wiele lat. Inne muszą podtrzymywać upragniony efekt depilacji laserowej powtarzając zabieg raz w roku lub raz na kilka lat. Pamiętaj, że włosy mogą, (ale wcale nie muszą) odrosnąć na przykład na skutek uwarunkowań genetycznych, zmian hormonalnych (ciąża, menopauza), stosowania terapii hormonalnej, ale także jako następstwo zaburzeń, np.: zespołu policystycznych jajników, wzrostu testosteronu, nadczynności tarczycy. Czasami nawet przyjmowanie tabletek na porost włosów może spowodować, że zaczną rosnąć również włoski na ciele. Nigdy jednak nie odrastają one w swojej pierwotnej formie (a zaledwie w około 5-10%) i często wystarczy jeden zabieg, by znów cieszyć się zadbaną i gładką skórą.
Bezpłatna konsultacja przed zabiegiem depilacji laserowej w Instytucie Medycyny Estetycznej Le Pure w Krakowie
Depilacja laserowa to decyzja, którą warto podjąć, by pozbyć się kompleksów, ograniczyć problem nadpotliwości czy po prostu po to, by poprawić jakość swojego życia i czuć się pięknie każdego dnia.
Masz pytania? Męczą cię wątpliwości? Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną konsultację w Instytucie Medycyny Estetycznej Le Pure w Krakowie! Nasi specjaliści mają ponad 15 letnie doświadczenie poparte udokumentowanymi certyfikatami. Na temat depilacji laserowej wiemy wszystko i chętnie podzielimy się naszą wiedzą również z Tobą!
Przeciwwskazania do depilacji laserowej
- kolor włosów (siwe lub rude nie kwalifikują się do zabiegu z uwagi na brak melaniny, która pochłania światło lasera),
- ciąża i okres laktacji,
- choroby: epilepsja, bielactwo, łuszczyca, nadciśnienie, zmiany alergiczne, rozrusznik serca, choroby skóry, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, otwarte rany,
- przyjmowanie leków fotouczulających, pochodnych witaminy A, antybiotyków, hormonów (za wyjątkiem leków antykoncepcyjnych) i sterydów,
- przebarwienia skóry i bliznowce,
- choroby nowotworowe