Karboksyterapia. Każda kobieta marzy o tym, by jej skóra pozostała jak najdłużej jędrna i gładka. Niestety, wraz z upływającym czasem traci ona swoją elastyczność i młody wygląd. Często zaczynają ją także pokrywać nieestetyczne rozstępy oraz cellulit. Na szczęście nie musimy już dłużej akceptować swoich kompleksów! Teraz z łatwością się ich pozbędziemy dzięki nowej, innowacyjnej metodzie walki o jędrną i gładką skórę. Przedstawiam wam karboksyterapię, która w połączeniu ze znanym wam już dobrze SPM potrafi zdziałać cuda!
Co to jest karboksyterapia?
Karboksyterapia to zabieg polegający na precyzyjnym wprowadzeniu pod skórę czystego dwutlenku węgla. Związek ten reguluje przepływ krwi, rozszerza naczynia krwionośne i stymuluje skórę do produkcji kolagenu. Dzięki niemu staje się ona jędrna, bardziej elastyczna i wyraźnie gładsza.
Jakie są wskazania do stosowania karboksyterapii?
- opadające powieki,
- cienie i worki pod oczami,
- wiotka skóra na twarzy, szyi i dekoldzie,
- wiotka skóra na ramionach,
- chęć redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha, pośladków, ud, kolan i ramion,
- zwiotczała skóra po ciąży oraz odchudzaniu,
- liposukcja,
- blizny,
- osłabienie cebulek włosów i ich nadmierne wypadanie,
- zaburzenia krążenia – zimne dłonie/ stopy
Jak wygląda zabieg karboksyterapii?
Dwutlenek węgla jest wprowadzany pod skórę przy użyciu specjalistycznego sprzętu, którego parametry, takie jak przepływ czy temperaturę dostosowujemy indywidualnie do potrzeb pacjenta. CO2 aplikowany jest pod skórę lub do tkanki tłuszczowej przy pomocy cienkiej i krótkiej igły.
Podczas samego zabiegu można odczuwać niewielki ból związany z ukłuciem i rozpychanie, które wynika z rozchodzenia się dwutlenku węgla w tkankach. Na skórze tworzą się wówczas lekkie uwypuklenia i cienkie linie. Nie jest to jednak nic niepokojącego. Obrzęk znika w zaledwie kilka minut po wykonanym zabiegu. Bezpośrednio po karboksyterapii można więc wrócić do normalnej, codziennej aktywności.
Długość zabiegu zależy przede wszystkim od obszaru, który jest ostrzykiwany. Dla przykładu: wygładzenie zmarszczek w okolicach oczu potrwa kilka minut. Jeśli chcemy się natomiast pozbyć nieestetycznych rozstępów lub cellulitu na udach musimy się przygotować na ok. 20- 30 minut zabiegu.
Odzyskaj świeże spojrzenie!
Karboksyterapia jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod walki z cieniami i workami pod oczami. Zabieg ostrzykiwania dwutlenkiem węgla powiek i okolic oczu aktywuje czynnik wzrostu naczyń VEGF, dzięki czemu powstają nowe naczynia włosowate. Poprawione zostaje mikrokrążenie, a skóra jest zagęszczona. W efekcie staje się ona zregenerowana, znikają cienie, zmarszczki mimiczne zostają spłycone, a górne powieki pięknie uniesione.
Pozbądź się cellulitu raz na zawsze i ciesz się smukłą sylwetką!
Dwutlenek węgla, który wstrzykiwany jest pod skórę częściowo przekształca się w kwas węglowy. Ten z kolei uszkadza błony komórek tłuszczowych. W ten sposób następuje rozpad tłuszczu, a my możemy cieszyć się smukłą sylwetką. Karboksyterapia zwiększa również ukrwienie, poprawia metabolizm i przyspiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu. Skóra staje się bardziej napięta, wygładzona i przede wszystkim odmłodzona.
Karboksyterapia świetnie poradzi sobie także z cellulitem! W wyniku ostrzykiwania dwutlenkiem węgla rozluźniają się bowiem struktury cellulitowe. Pod wpływem ciśnienia gazu natomiast wykruszają się zwłókniałe przegrody międzykomórkowe i zwiększa się przepływ krwi. To powoduje natomiast, że tkanka pokryta cellulitem zyskuje zupełnie nowy wygląd.
Pożegnaj się z nieestetycznymi bliznami i rozstępami!
Rozstępy i blizny to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Często pojawiają się one po ciąży lub odchudzaniu, gdy dochodzi do rozciągania skóry i zerwania ciągłości włókien kolagenowych. Na szczęście karboksyterapia jest w stanie przywrócić piękny wygląd każdej skórze!
Dwutlenek węgla jest aplikowany bezpośrednio w rozstępy. W ten sposób stymuluje tkankę do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastycznych. Dzięki temu rozstępy i głębokie blizny zaczynają zanikać.
Warto zaznaczyć, że karboksyterapia doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku świeżych rozstępów, ale także tych, które mają nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt lat! Doskonała wiadomość, prawda? 🙂
Na czym polega fenomen karboksyterapii?
To, co wyróżnia karboksyterapię na tle innych zabiegów to przede wszystkim jej wielowymiarowe działanie. Kwas węglowy, który dostaje się do komórek tłuszczowych błyskawicznie zaczyna je rozpuszczać. Wówczas ma miejsce reakcja zapalna, a włókna kolagenowe zaczynają się kurczyć. A to właśnie one są odpowiedzialne za sprężystość skóry!
Warto również zaznaczyć, że karboksyterapię można stosować na większość obszarów ciała, niezależnie od stadium zaawansowania konkretnego problemu.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
- ciąża i okres laktacji,
- hemofilia,
- padaczka,
- nowotwory,
- nieustabilizowane ciśnienie krwi,
- nieustabilizowana cukrzyca,
- zatory tętnic płucnych
Czego unikać po zabiegu?
- przez dobę należy unikać słońca i korzystania z solarium,
- 24 godziny po wykonanym zabiegu nie wolno korzystać z sauny, łaźni parowej oraz suchej, a także brać gorących kąpieli.
- dwie doby po zabiegu nie możesz poddawać się masażom,
- dwa tygodnie po karboksyterapii nie wolno ci poddawać się zabiegom z użyciem lasera,
- WAŻNE: 5 dni przed zabiegiem należy odstawić leki zawierające kwas acetylo-salicylowy!
Czy karboksyterapia jest skuteczna?
Często moje klientki pytają mnie czy warto poddać się zabiegowi karboksyterapii. Wiele z nich ma już za sobą przynajmniej kilka prób ujędrnienia skóry, pozbycia się rozstępów czy cellulitu. Nic dziwnego, że są pełne obaw przed poddaniem się zabiegowi o tajemniczej nazwie. Moje dotychczasowe doświadczenia z karboksyterapią pokazują jednak, że marzenie o gładkiej skórze jest w zasięgu każdej z nas!
Przede wszystkim musicie jednak pamiętać o tym, że karboksyterapia, jak sama nazwa wskazuje to terapia. Aby uzyskać pożądane efekty musimy się więc poddać przynajmniej kilku zabiegom ostrzykiwania skóry. Skuteczność karboksyterapii znacznie zwiększa także jej łączenie z innymi zabiegami – na przykład z SPM Digital. Karboksyterapia rozbija bowiem tłuszcz, a masaż podciśnieniowy pomoże szybciej się go pozbyć z organizmu. Jeśli dorzucimy do tego dietę ubogą w cukier, a bogatą w wodę problem cellulitu może praktycznie przestać istnieć!