Peelingi chemicznie potocznie zwane także “kwasami” doskonale regenerują skórę po lecie i pomagają cerze uporać się z defektami i zmianami chorobowymi. Warto poddać się kuracji kwasami zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, ponieważ jej głównym przeciwwskazaniem jest ekspozycja twarzy na promienie słoneczne. Jaki peeling kwasem będzie najodpowiedniejszy dla twojej skóry? Zapraszam do lektury! 🙂
Peeling chemiczny – polega na zaaplikowaniu na skórę odpowiedniej dawki substancji będącej mieszaniną związków chemicznych o odpowiednim stężeniu. Są to kwasy AHA, które przenikają w głąb skóry, by tam pobudzić kolagen oraz elastynę do odbudowy. Kilka dni po zabiegu z użyciem kwasu dochodzi do złuszczania zrogowaciałej warstwy naskórka.
Już po jednym zabiegu kwasem można zaobserwować wyraźną poprawę stanu skóry. Zredukowane zostają przebarwienia, znikają blizny i wypryski, a zmarszczki wyraźnie się spłycają. Cera odzyskuje naturalny blask i zdrowy, młody wygląd.
Peeling kwasem – jaki wybrać?
- PROBLEM: Skóra dojrzała, z widocznymi oznakami starzenia i fotostarzenia, przebarwienia, rozstępy.
Retises Yellow Peel – to peeling zawierający wysokie stężenie retinolu oraz witaminy C. Ma działanie głęboko złuszczające i odbudowujące skórę. Retises Yellow Peel odświeża, regeneruje i wygładza skórę. Cera staje się promienna i napięta, znikają rozszerzone pory i przebarwienia. Znacznie spłycone zostają również zmarszczki.
- PROBLEM: Wiotka skóra, zmarszczki, przebarwienia, szara i zmęczona cera, skóra sucha, blizny potrądzikowe.
Ferulac Peel – to peeling, którego głównymi składnikami są kwas ferulowy oraz floretyna. Kwas ferulowy ma silne działanie antyoksydacyjne, chroni skórę przed promieniami UVA i UVB, przeciwdziała także powstawaniu przebarwień oraz wygładza te, które już pojawiły się na skórze. Floretyna natomiast zwiększa wchłanianie witaminy C, a także kwasu ferulowego. Działa też przeciwzmarszczkowo.
Ferulac Peel rozjaśnia skórę, przywraca jej naturalny blask, ujędrnia, nawilża i pomaga zredukować blizny potrądzikowe, przebarwienia oraz zmarszczki.
- PROBLEM: sucha, wrażliwa, cienka skóra, drobne zmarszczki, skóra dojrzała i zniszczona słońcem, przebarwienia, rozszerzone pory.
Agripeel – to peeling, którego głównym składnikiem jest arginina. To właśnie ona aktywuje system odpornościowy, zwiększa syntezę białek, eliminuje amoniak i jest rozkurcza naczynia. Arginina działa przeciwzapalnie, nawilżająco oraz normalizuje pracę skóry. Stymuluje układ krążenia, syntezę kolagenu i zwiększa elastyczność skóry.
Agripeel delikatnie złuszcza, zwiększa napięcie skóry, redukuje przebarwienia, nawilża i pozbywa się uczucia swędzenia oraz pieczenia. Peeling argininą jest też niezastąpiony, gdy chcemy pozbyć się drobnych zmarszczek i odżywić skórę po lecie. Po zabiegu cera staje się odżywiona, promienna i wypoczęta.
- PROBLEM: trądzik pospolity i różowaty, tłusta i naczyniowa cera, łuszczyca, rumień skóry, przebarwienia, zmęczona cera.
Azelac Peel – zawiera naturalny składnik złuszczający – kwas azelainowy. Działa on przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie. Peeling niszczy wirusy odpowiedzialne za powstawanie trądziku, zmniejsza wydzielanie sebum, redukuje widoczność porów i zaskórników. Co ważne uszczelnia również naczynka i eliminuje rumień.
Skóra po peelingu kwasem azelainowym zyskuje zdrowy i świeży wygląd. Znikają wszystkie niedoskonałości – od rozszerzonych porów i zaskórników po nieestetyczne grudki i ciężki trądzik. Azelac Peel zmniejsza też wydzielanie sebum, redukuje przebarwienia i blizny potrądzikowe.
- PROBLEM: starzenie się skóry, melasma, przebarwienia, blizny, rozstępy.
Orange Peel – jest zabiegiem o delikatnym, praktycznie niewidocznym przebiegu złuszczania. Peeling ten zawiera wysokie stężenie liposomowanego retinaldehydu, który przechodzi w kwas retinowy. Jednym z największych zalet Orange Peel jest fakt, iż w widoczny sposób redukuje on oznaki starzenia się skóry. Zabieg odmładza, regeneruje, rozjaśnia skórę, spłyca zmarszczki, nawilża i dotlenia komórki. Cera jest zdrowa i promienna.
- PROBLEM: tłusta skóra, trądzik pospolity i różowaty, melasma, przebarwienia, fotostarzenie się skóry.
Mendelac Peel – to inaczej peeling kwasem migdałowym. Preparat wnika w warstwę rogową skóry, jednak nie powoduje żadnych podrażnień. Kwas migdałowy ma szereg bardzo pozytywnych właściwości: działa rozjaśniająco, antybakteryjnie, przeciwdrobnoustrojowo, reguluje wydzielanie sebum i wyraźnie poprawia stan skóry borykającej się z trądzikiem pospolitym oraz różowatym. Mendelac Peel zwiększa także syntezę kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza.
- PROBLEM: trądzik zapalny, różowaty i bliznowaciejący, rozszerzone pory, zapalenie mieszków włosowych, łojotok, przebarwienia skóry, łuszczyca.
Salipeel Lic – jest antytrądzikowym peelingiem na bazie kwasu salicylowego. Nie podrażnia nadmiernie skóry i nie powoduje nadmiernego jej łuszczenia się. Zabieg reguluje odnowę komórkową skóry, działa przeciwzapalnie i sprzyja gojeniu się wyprysków.
Peeling kwasem salicylowym oczyszcza pory skóry i zapobiega tworzeniu się nowych niedoskonałości. W ten sposób usunięte zostają także zaskórniki. Skóra po zabiegu jest zdrowa, czysta i zregenerowana.
Jak często powtarzać peeling kwasem?
Zabiegi kwasami warto rozpocząć jesienią i zakończyć wczesną wiosną, tak, by nie narażać skóry na mocne działanie słońca. Jest to bowiem jedno z głównych przeciwwskazań do peelingu chemicznego. Peeling kwasami można powtarzać raz w miesiącu. Można dopełnić jego działanie innymi zabiegami.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- aktywna opryszczka,
- ekspozycja na słońce,
- ciąża i okres laktacji,
- alergie skórne,
- doustna terapia retinoidami, pochodnymi wit. A (do 6 miesięcy przerwy),
- skłonność do tworzenia się bliznowców,
- choroby autoimmunologiczne,
- skóra po zabiegu chirurgicznym (do 2 miesięcy), znamiona w miejscu zabiegu,
- uszkodzona skóra.
Jak przygotować się do peelingu kwasem?
7 dni przed datą zabiegu nie wolno stosować depilacji, dermabrazji, woskowania, retinoidów i wszystkich preparatów mogących podrażniać skórę. Mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu. Jeśli natomiast mamy skłonność do tworzenia się opryszki, na kilka dni przed można stosować odpowiednie tabletki.
Jak dbać o skórę po zabiegu?
Przede wszystkim skórę należy mocno nawilżać np. kremami z serii Bioderma lub Avene. Nie wolno odrywać schodzącego naskórka i stosować kosmetyków z AHA przez co najmniej dwa tygodnie. Jeśli jesteśmy narażeni na działanie promieni słonecznych należy stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50. Nie wolno się też opalać przez przynajmniej miesiąc po zabiegu.
Czy kwasem można się poparzyć?
Nie, jeśli jego stężenie jest odpowiednio dobrane przez kosmetologa. Dlatego zamiast eksperymentować z kwasami w domu, warto udać się do specjalisty. W Instytucie Medycyny Estetycznej Le Pure w Krakowie dobierzemy odpowiedni roztwór oraz jego stężenie do problemu, z jakim boryka się twoja skóra.
Jak długo po peelingu kwasami trwa złuszczanie?
Proces złuszczania jest niezwykle istotny w terapii kwasami. Głębokość złuszczenia zależy od rodzaju użytego preparatu, jego pH, stężenia oraz czasu, na jaki zostanie on zaaplikowany. Zazwyczaj proces pozbywania się naskórka występuje na 3 dzień po zabiegu i trwa do tygodnia. W tym czasie należy bardzo mocno nawilżać skórę i pod żadnym pozorem nie wolno odrywać jej odchodzących fragmentów!
Kwasy na twarz, Kraków
W Instytucie Medycyny Estetycznej Le Pure w Krakowie pracujemy na najwyższej jakości produktach cenionych marek. Jeśli chodzi o peelingi chemiczne są to preparaty marki Mediderma, którą 25 lat temu stworzyła grupa dermatologów na czele z doktorem Gabrielem Serrano. To właśnie on stworzył jedno z najbardziej uznanych laboratoriów wytwarzających wysokiej klasy produkty do pielęgnacji skóry – Sesderma.
Tylko teraz, z okazji 7 urodzin naszego salonu zabiegi kwasami marki Mediderma kupicie 50% taniej!