Wiele kobiet poważnie rozważa poddanie się depilacji laserowej, jednak mają mnóstwo pytań i wątpliwości związanych z tym zabiegiem. Dzisiaj odpowiadam na wszystkie, jakie napływały do mnie w ostatnim czasie. Zapraszam do lektury i darmowych konsultacji w naszym Instytucie! 🙂
Zacznijmy od początku, a więc od definicji depilacji laserowej. Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że jest to zabieg w stu procentach bezpieczny i nieinwazyjny. Oznacza to, że podczas jego przeprowadzania nie jest nakłuwana skóra, a po jego wykonaniu nie pozostają żadne blizny ani zasinienia. Nie wymaga również okresu rekonwalescencji i od razu możesz wrócić do codziennych aktywności.
Działanie depilacji laserowej jest oparte na świetle lasera. To ono niszczy komórki odżywcze włosa znajdujące się w mieszku włosowym i tym samym hamuje jego ponowne odrastanie. Musisz jednak wiedzieć, że usunięciu ulegają tylko komórki w fazie wzrostu, a nie wszystkie włosy rosną w tym samym czasie. Dlatego, aby pozbyć się problemu nadmiernego owłosienia konieczne jest wykonanie kilku zabiegów w określonych odstępach czasu.
Czy depilacja laserowa boli?
Każdy człowiek ma inny próg bólu, który ciężko zmierzyć i z czymkolwiek porównać. Jeśli obawiasz się bólu przed przystąpieniem do zabiegu możesz skorzystać ze znieczulenia miejscowego. Jest to maść Emla, która ograniczy nieprzyjemne odczucia.
Czy latem można wykonywać zabieg depilacji laserowej?
Depilacja laserowa może być wykonywana przez cały rok. Jedyne o czym musimy pamiętać to filtry przeciwsłoneczne. Obszar, jaki poddajemy działaniu lasera nie powinien być wystawiony na działanie promieni słonecznych, dlatego z depilacją nóg, rąk czy wąsika warto się wstrzymać do jesieni. Śmiało można jednak umówić się na depilację laserową okolic bikini czy pach, ponieważ te miejsca z łatwością zasłonimy odpowiednim ubiorem.
Czy depilacja laserowa usunie włoski już na zawsze?
Skuteczność depilacji laserowej jest oceniana na 90-99%. Prawidłowo wykonana jest więc w stanie praktycznie całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia.
Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać?
Aby skutecznie pozbyć się owłosienia niezbędne jest wykonanie serii od 3-6 zabiegów w odstępach od 3-6 tygodni.
Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?
Miesiąc przed wyznaczoną datą zabiegu nie wolno korzystać z solarium, używać samoopalaczy, światłouczulających kosmetyków, a także ziół, maści i kremów zawierających retinol. 30 dni przed zabiegiem należy odstawić witaminę A, C, kwasy owocowe, isoretinole, dziurawiec, nagietek i herbatki odchudzające. Nie wolno także depilować wybranego obszaru woskiem ani pensetą.
Tydzień przed planowanym zabiegiem nie wolno używać peelingów i kremów złuszczających. Dzień przed należy ogolić skórę golarką lub kremem do depilacji. Nie powinno się również stosować jakichkolwiek środków kosmetycznych typu kremy czy balsamy.
Twoja skóra powinna być wolna od jakichkolwiek podrażnień, zadrapań czy wyprysków.
Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?
Skóra poddana depilacji laserowej jest szczególnie wrażliwa. Bezpośrednio po wykonanym zabiegu nie wolno więc stosować żadnych środków chemicznych czy kosmetycznych. Należy odstawić mydło, dezodorant, peelingi, tonik na bazie alkoholu i tym podobne substancje.
Obszar poddany depilacji należy natomiast nawilżać i koić odpowiednimi środkami. 2-3 razy dziennie powinno się przemyć i smarować skórę dostępnymi w aptekach lekami (Alantan, Solcoseryl, Termcool, Bepanten). Na co dzień wskazane jest także stosowanie kremów z filtrem.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej?
- ciąża i okres laktacji,
- choroby nowotworowe,
- przebarwienia skóry i bliznowce,
- przyjmowanie leków fotouczulających, pochodnych witaminy A, antybiotyków, hormonów (za wyjątkiem leków antykoncepcyjnych) i sterydów,
- choroby: epilepsja, bielactwo, łuszczyca, nadciśnienie, zmiany alergiczne, rozrusznik serca, choroby skóry, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, otwarte rany,
- kolor włosów (siwe lub rude nie kwalifikują się do zabiegu z uwagi na brak melaniny, która pochłania światło lasera).