Peelingi chemiczne zwane też potocznie kwasami są doskonałą metodą walki z wszelkimi zmianami chorobowymi oraz niedoskonałościami widocznymi na skórze. Bez problemu uporają się nie tylko z trądzikiem czy bliznami, ale także ze zmarszczkami i utratą jędrności. Twoja skóra już po pierwszym zabiegu zyska zdrowy, promienny wygląd, a problem, z jakim się boryka zostanie wyraźnie spłycony. Zobacz, jaki kwas będzie najodpowiedniejszy dla ciebie i twojej cery!
Jak działa kwas?
Peeling chemiczny polega na zaaplikowaniu na skórę określonej dawki substancji będącej mieszaniną związków chemicznych o odpowiednim stężeniu. Kwasy powodują przerwanie wiązań między poszczególnymi cząstkami naskórka. Poprzez eliminację martwych i zniszczonych komórek skóry regulowana jest działalność gruczołów łojowych, redukowane są przebarwienia, a cera odzyskuje naturalny, zdrowy wygląd. Ponadto usunięcie poprzez proces złuszczania warstwy zrogowaciałej naskórka stymuluje do odbudowy komórki skóry właściwej. Dzięki temu nawilżanie i odżywianie skóry staje się łatwiejsze. Zmarszczki zostają wygładzone, znikają też blizny po wypryskach.
Czy złuszczanie kwasem jest bezpieczne?
Zabieg przeprowadzony przez wykwalifikowanego kosmetologa jest w 100% bezpieczny. Profesjonalista dobierze bowiem odpowiednie stężenie kwasu i zadecyduje jak długo należy trzymać na twarzy substancję. Pamiętaj, że nie warto eksperymentować z peelingami chemicznymi w domu!
Jak często należy powtarzać peeling chemiczny?
Zabiegi kwasami warto wykonywać raz w miesiącu. Można pogłębić ich działanie stosując zabiegi łączone. Peelingi chemiczne świetnie łączą się na przykład z mikrodermabrazją. Przebieg kuracji zależy przede wszystkim od problemu, z jakim boryka się skóra. Kosmetolog w Le Pure dobierze odpowiedni program zabiegowy.
Jak długo trwa proces złuszczania występujący po zabiegu?
Złuszczanie jest podstawą w terapii kwasami. Jego głębokość zależy od rodzaju użytego preparatu, jego pH, stężenia oraz czasu, na jaki zostanie on zaaplikowany. Zazwyczaj proces pozbywania się naskórka występuje w 3 dniu po zabiegu i trwa do około 7 dni. W tym czasie należy bardzo mocno nawilżać skórę, chronić ją przed działaniem promieni UV i pod żadnym pozorem nie wolno odrywać odchodzących fragmentów skóry! W trakcie procesu złuszczania możesz stosować lekki fluid czy puder, wobec tego nie ma żadnych przeciwwskazań.
Kwas na twarz – jaki wybrać?
Najlepiej, by kosmetolog dobrał odpowiedni kwas oraz jego stężenie do problemu, z jakim boryka się skóra. W Instytucie Medycyny Estetycznej Le Pure zadbamy o to, by twoja cera była zdrowa, promienna i pełna naturalnego blasku!
- RETISES YELLOW PEEL – dla cery dojrzałej, z przebarwieniami i oznakami starzenia.Peeling zawiera wysokie stężenie retinolu oraz witaminy C. Ma silne działanie głęboko złuszczające i odbudowujące skórę. Peeling kwasem retinowy odświeża, regeneruje i wygładza. Cera staje się promienna i napięta. Znikają rozszerzone pory i przebarwienia, a także zmarszczki.
- FERULAC PEEL – dla cery wiotkiej, pokrytej zmarszczkami, przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi. Idealny dla skóry szarej, zmęczonej i pozbawionej życia.Peeling kwasem ferulowym ma silne działanie antyoksydacyjne. Chroni skórę przed promieniami UVA i UVB, przeciwdziała także powstawaniu przebarwień oraz wygładza te, które już się pojawiły. Floretyna zawarta w peelingu zwiększa wchłanianie witaminy C i kwasu ferulowego. Działa też przeciwzmarszczkowo.Ferulac Peel rozjaśnia skórę, przywraca jej naturalny blask, ujędrnia, nawilża i pomaga zredukować blizny potrądzikowe, przebarwienia oraz zmarszczki.
- AGRIPEEL – dla cery suchej, wrażliwej, cienkiej, pokrytej przebarwieniami, z rozszerzonymi porami. Idealny także dla skóry dojrzałej i zniszczonej słońcem.Głównym składnikiem peelingu jest arginina. To właśnie ona aktywuje system odpornościowy, zwiększa syntezę białek, eliminuje amoniak i rozkurcza naczynia. Arginina działa też przeciwzapalnie, nawilżająco oraz normalizująco. Stymuluje układ krążenia i syntezę kolagenu, zwiększa elastyczność skóry.Agriipeel delikatnie złuszcza, zwiększa napięcie skóry, redukuje przebarwienia, nawilża i pomaga pozbyć się uczucia swędzenia czy pieczenia w przypadku skóry bardzo suchej. Peeling argininą jest także niezastąpiony gdy chcemy pozbyć się drobnych zmarszczek i odżywić skórę.
- AZELAC PEEL – dla skóry cierpiącej na trądzik pospolity i różowaty, cery naczyniowej, tłustej, zmęczonej i z przebarwieniami. Idealny dla osób borykających się z rumieniem czy łuszczycą.Peeling kwasem azelainowym działa przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie. Niszczy on wirusy odpowiedzialne za powstawanie trądziku, zmniejsza wydzielanie sebum, redukuje widoczność porów oraz zaskórników. Co ważne uszczelnia również naczynka i eliminuje rumień. Skóra po peelingu zyskuje zdrowy i świeży wygląd. Znikają wszystkie niedoskonałości – od rozszerzonych porów i zaskórników po nieestetyczne grudki i ciężki trądzik. Azelac peel zmniejsza też wydzielanie sebum, redukuje przebarwienia i blizny potrądzikowe.
- ORANGE PEEL – dla skóry pokrytej bliznami, przebarwieniami, starzejącej się oraz z melasmą.Orange Peel jest zabiegiem o delikatnym, praktycznie niewidocznym przebiegu złuszczania. Peeling zawiera wysokie stężenie liposomowanego retinaldehydu, który przechodzi w kwas retinowy. Jedną z jego największych zalet jest fakt, iż w widoczny sposób redukuje on oznaki starzenia się skóry. Kwas retinowy odmładza, regeneruje, rozjaśnia skórę, spłyca zmarszczki, a dodatkowo dotlenia komórki oraz nawilża cerę.
- MENDELAC PEEL – dla skóry tłustej, pokrytej trądzikiem pospolitym lub różowatym, z melasmą, przebarwieniami oraz cery z oznakami fotostarzenia się.
Peeling kwasem migdałowym wnika w warstwę rogową skóry nie powodując żadnych podrażnień. Ma on szereg pozytywnych właściwości: działa rozjaśniająco, antybakteryjnie, przeciwdrobnoustrojowo, reguluje wydzielanie sebum i wyraźnie poprawia stan skóry borykającej się z trądzikiem pospolitym oraz różowatym. Mendelac Peel zwiększa także syntezę kolagenu i elastyny dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i wygląda młodziej. - SALIPEEL LIC – dla cery z trądzikiem zapalnym, różowatym i bliznowaciejącym, a także skóry z rozszerzonymi porami, zapaleniem mieszków włosowych, łojotokowej, z łuszczycą i przebarwieniami.Kwas salicylowy nie podrażnia nadmiernie skóry i nie powoduje jej nadmiernego łuszczenia się. Zabieg reguluje odnowę komórkową skóry, działa przeciwzapalnie i sprzyja gojeniu się wyprysków. Peeling Salipeel Lic oczyszcza pory skóry i zapobiega tworzeniu się nowych niedoskonałości. W ten sposób redukcji ulegają również zaskórniki. Cera staje się czysta, zregenerowana i zdrowa.
Jak przygotować się do peelingu kwasem?
Na tydzień przed umówionym zabiegiem nie wolno stosować depilacji, dermabrazji, woskowania, a także retinoidów i wszystkich preparatów mogących podrażniać skórę. Nie wolno też golić twarzy w dniu zabiegu. Jeśli natomiast mamy skłonność do pojawiania się opryszczki, na kilka dni przed zabiegiem można stosować odpowiednie tabletki.
Jak dbać o skórę po zabiegu kwasem?
Przede wszystkim należy mocno nawilżać skórę. Świetnie sprawdzi się w tym wypadku krem marki Bioderma lub Avene. Bardzo ważne jest także to, by nie odrywać schodzącego naskórka i nie stosować kosmetyków zawierających kwasy AHA przez co najmniej dwa tygodnie. Jeśli jesteś natomiast narażony na działanie promieni słonecznych musisz stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym – najlepiej SPF 50. Nie należy też opalać skóry przez co najmniej miesiąc po zabiegu.
Kwasy na twarz, Kraków
W Instytucie Medycyny Estetycznej Le Pure w Krakowie pracujemy na najwyższej jakości produktach cenionych marek. Peelingi chemiczne to preparaty marki Mediderma, która istnieje na rynku kosmetycznym ponad 25 lat i jest uznawana za jedną z najlepszych w swojej dziedzinie.
Warto poddać się serii zabiegów kwasami właśnie zimą i wczesną wiosną, ponieważ jednym z głównym przeciwwskazań jest bezpośrednia ekspozycja skóry na słońce. Umów się na zabieg, a wykwalifikowany kosmetolog z Le Pure dobierze odpowiedni kwas oraz jego stężenie do problemu, z jakim boryka się twoja cera!
Przeciwwskazania do zabiegów kwasami:
- aktywna opryszczka,
- uszkodzona skóra,
- ekspozycja na słońce,
- ciąża i okres karmienia piersią,
- alergie skórne,
- doustna terapia retinoidami, pochodnymi wit. A (do pół roku przerwy),
- skłonność do tworzenia się bliznowców,
- choroby autoimmunologiczne,
- skóra po zabiegu chirurgicznym (do 2 miesięcy), znamiona w miejscu zabiegu.