Karboksyterapia to zabieg polegający na precyzyjnym wprowadzeniu pod skórę czystego dwutlenku węgla. Związek ten reguluje przepływ krwi, rozszerza naczynia krwionośne i stymuluje skórę do produkcji kolagenu. Dzięki niemu staje się ona jędrna, bardziej elastyczna i wyraźnie gładsza.
Jakie są wskazania do stosowania karboksyterapii?
- opadające powieki,
- cienie i worki pod oczami,
- wiotka skóra na twarzy, szyi i dekoldzie,
- wiotka skóra na ramionach,
- chęć redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha, pośladków, ud, kolan i ramion,
- zwiotczała skóra po ciąży oraz odchudzaniu,
- liposukcja,
- blizny,
- osłabienie cebulek włosów i ich nadmierne wypadanie,
- zaburzenia krążenia – zimne dłonie/ stopy
Jak wygląda zabieg karboksyterapii?
Dwutlenek węgla jest wprowadzany pod skórę przy użyciu specjalistycznego sprzętu, którego parametry, takie jak przepływ czy temperaturę dostosowujemy indywidualnie do potrzeb pacjenta. CO2 aplikowany jest pod skórę lub do tkanki tłuszczowej przy pomocy cienkiej i krótkiej igły.
Podczas samego zabiegu można odczuwać niewielki ból związany z ukłuciem i rozpychanie, które wynika z rozchodzenia się dwutlenku węgla w tkankach. Na skórze tworzą się wówczas lekkie uwypuklenia i cienkie linie. Nie jest to jednak nic niepokojącego. Obrzęk znika w zaledwie kilka minut po wykonanym zabiegu. Bezpośrednio po karboksyterapii można więc wrócić do normalnej, codziennej aktywności.
Długość zabiegu zależy przede wszystkim od obszaru, który jest ostrzykiwany. Dla przykładu: wygładzenie zmarszczek w okolicach oczu potrwa kilka minut. Jeśli chcemy się natomiast pozbyć nieestetycznych rozstępów lub cellulitu na udach musimy się przygotować na ok. 20- 30 minut zabiegu.
Pozbądź się cellulitu raz na zawsze i ciesz się smukłą sylwetką!
Dwutlenek węgla, który wstrzykiwany jest pod skórę częściowo przekształca się w kwas węglowy. Ten z kolei uszkadza błony komórek tłuszczowych. W ten sposób następuje rozpad tłuszczu, a my możemy cieszyć się smukłą sylwetką. Karboksyterapia zwiększa również ukrwienie, poprawia metabolizm i przyspiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu. Skóra staje się bardziej napięta, wygładzona i przede wszystkim odmłodzona.
Karboksyterapia świetnie poradzi sobie także z cellulitem! W wyniku ostrzykiwania dwutlenkiem węgla rozluźniają się bowiem struktury cellulitowe. Pod wpływem ciśnienia gazu natomiast wykruszają się zwłókniałe przegrody międzykomórkowe i zwiększa się przepływ krwi. To powoduje natomiast, że tkanka pokryta cellulitem zyskuje zupełnie nowy wygląd.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
- ciąża i okres laktacji,
- hemofilia,
- padaczka,
- nowotwory,
- nieustabilizowane ciśnienie krwi,
- nieustabilizowana cukrzyca,
- zatory tętnic płucnych
Czego unikać po zabiegu?
- przez dobę należy unikać słońca i korzystania z solarium,
- 24 godziny po wykonanym zabiegu nie wolno korzystać z sauny, łaźni parowej oraz suchej, a także brać gorących kąpieli.
- dwie doby po zabiegu nie możesz poddawać się masażom,
- dwa tygodnie po karboksyterapii nie wolno ci poddawać się zabiegom z użyciem lasera,
- WAŻNE: 5 dni przed zabiegiem należy odstawić leki zawierające kwas acetyl-salicylowy!
Zobacz aktualny cennik